Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir Rytų partnerystės politiką

Sukurta 2020.06.18 / Atnaujinta 2020.06.19 11:51

Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

L. Linkevičius pabrėžė tęstinę Lietuvos paramą su išorės agresija kovojančiai Ukrainai ir pagyrė šalies pastangas įgyvendinant reformas net ir sudėtingomis pandemijos sąlygomis.

„Sveikiname neseniai priimtus svarbius Žemės rinkos ir Bankų veiklos įstatymus. Svarbu tęsti reformas“, - sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė teisės viršenybės ir teismų nepriklausomumo svarbą siekiant išvengti selektyvaus teisingumo ir teisinės sistemos panaudojimo politiniais tikslais.

L. Linkevičius ir D. Kuleba taip pat aptarė birželio 11 dieną vykusios Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijos rezultatus ir pasirengimą neformaliai ES  ir Rytų partnerių Lyderių vaizdo konferencijai. Ministrai sutarė, kad būtina išlaikyti ambicingą Rytų partnerystės politiką ir nustatyti ilgalaikius ir motyvuojančius siekius, kurie galėtų būti patvirtinti 2021 metais planuojamame Rytų partnerystės Viršūnių susitikime.

Pokalbio metu L. Linkevičius pakartojo Lietuvos susirūpinimą dėl Ukrainos ketinimų taikyti apsaugos priemones importuojamoms trąšoms. Pasak ministro, Ukraina yra svarbi rinka Lietuvos trąšų gamintojams. Ukrainoje parduodama apie 30 proc. lietuviškos produkcijos, todėl tikimasi, kad Ukraina laikysis prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, numatytų Asociacijos susitarime ir Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėse, ir nenustatys prekybą ribojančių priemonių.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ambasadorius 6.png

Lapkričio 26 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje kartu su Graikijos užsienio ir europinės politikos fondu ELIAMEP bei Lenkijos, Švedijos, Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos ambasadomis surengė vaizdo konferenciją „ES Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2021 metų viršūnių susitikimo?“.

Atstovybių naujienos »
JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
_DSC1124.JPG

Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą.

Dvišaliai santykiai »
Kredenciniai.jpg

Liepos 30 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_3139.jpg

Liepos 24 dieną vyko 14-asis Lietuvos ir Ukrainos Europos komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »